Úvod Zaujímavosti Bezpečnostný test – Naozaj sú všetky autá rovnako spoľahlivé?

Bezpečnostný test – Naozaj sú všetky autá rovnako spoľahlivé?

1359
0
ZDIEĽAŤ

Viete si predstaviť svoj život bez akejkoľvek existencie auta? Zaručene áno, ale pravdepodobne len do nasledujúceho rána, kedy by ste ho opäť museli použiť kvôli každodennej ceste do práce.  Večným problém predstavujú nekonečné zápchy. Avšak tie sú len nepatrným zlomkom mnohých iných situácii, ktoré vodičov neustále ohrozujú. Jazda pod vplyvom alkoholu ako aj nepovolené predbiehanie možno patria medzi najčastejšie dôvody úrazov, ale zaručenie nie sú tými jedinými.

 

Vedeli ste, že viac ako 75% nehôd je spôsobených práve dôsledkom ,,nespoľahlivých“ vozidiel?  Takých, kde ich neodpustiteľnou chybou je práve nedostatočná bezpečnosť. Je samozrejmé, že neexistuje 100% záruka nedotknuteľnosti svojej osoby voči osudu alebo náhody. Avšak možností ako im predchádzať je o trochu viac. Ak by ste sa radi dozvedeli, ktoré automobily sú z hľadiska bezpečnosti naozaj spoľahlivé, nasledujúce riadky sú určené presne pre vás.

 

Veľké rodinné automobily – Kritéria pravidelného testovania vozidiel ukazujú určité nedostatky. Pri skúmaní celkovej spoľahlivosti áut sa okrem všeobecných vlastností taktiež zohľadňujú určité praktické parametre. Napríklad účinnosť brzdového systému aj celková kontrola bezpečnostnej výbavy.

 

Céčkova kategória automobilov značky Mercedes – Benz sa jednoznačne nemusí za svoju výbavu vôbec hanbiť. Dôkazom sú reálne čísla o ochrane detí aj dospelých. Len menej ako 10 % delí vozidlá Mercedesov od maximálnej ochrany cestujúcich pred bočnými aj čelnými nárazmi. Avšak niekoľko percentuálne nedostatky vykazuje bočný náraz, kedy sa u vodiča na prednom sedadle preukázal zvýšený tlak na hrudník aj driek.

 

Malé automobily –  Jeden z najmenších modelov segmentu B predstavuje automobil Nissan Micra ktorý v sebe ukrýva lákavé tajomstvo. Napriek jeho minimalistickému vzhľadu poskytuje dostatočný priestor nad opierkami hlavy aj pred kolenami pasažierov. Celkovou bezpečnosťou si môžete byť takmer istí vďaka jeho nadobudnutému štvorhviezdičkovému levelu.

 

Výbava  šiestimi airbagmi a stabilizačným systémom ani z ďaleka nekončí, pretože naďalej pokračuje život zachraňujúcimi skratkami akými sú ABS, ESP či ASR. Už 13. rok je antiblokovací systém stálou súčasťou povinnej bezpečnostnej výbavy. Vďaka nemu nebezpečenstvo šmyku rapídne klesá.

 

Masívne Jeepy – Obľúbenosť automobilov SUV rapídne rastie primárne z pohľadu podnikateľov. Napriek tomu, že podnikatelia ročne najazdia o 30 % kilometrov viac ako ostatní vodiči, záujem o bezpečnosť je aj z pohľadu iných povolaní približne rovnaká. Problém u Jeepov môže nastať pri priamej zrážke vozidiel, kde následky bývajú vďaka ich ťažkej váhe výrazne vážnejšie. Z tohto hľadiska predstavuje ešte väčšie riziko vozidlo s predným ochranným rámom.

 

Avšak akékoľvek úvahy o jeho nespoľahlivosti popiera značka automobilu BMW6. Adaptívne čelné LED svetlomery ako aj bezpečnostné systémy sú v tomto prípade absolútnou samozrejmosťou. Odhliadnuc od základných bezpečnostných skratiek, je model BMW 6 preukázateľným nadštandardom. Príkladom sú výstražné systémy vybočenia z jazdného pruhu alebo monitoringu bočného uhla.

 

Preverovať si bezpečnosť jednotlivých automobilov môže byť časovo aj finančne náročné, preto je vhodné sa obrátiť na skúsených odborníkov. Jedným z nich je aj profesionál na trhu ojazdených áut AAA AUTO, ktorého ponuka obsahuje 3500 kvalitných, preverených vozidiel. Okrem garantovanej doživotnej záruky na legálny pôvod auta, si môžete byť istí kontrolou viac ako 100 parametrov na každom vozidle.