Úvod Zaujímavosti 10 vecí, ktoré nerobte na prvom rande

10 vecí, ktoré nerobte na prvom rande

237
0
ZDIEĽAŤ
10 vecí , ktoré nerobte na prvom rande.

Rande je spôsob ako sa zoznámiť na neutrálnej pôde z novým človekom, ktorý sa neskôr sa môže stať vašim životným partnerom/partnerkou. Voľba miesta prvého stretnutie, je dôležitým medzníkom na vytvorenie prvého kontaktu.

 

  1. Meškanie

Ak chceme zapôsobiť na osobu, ktorá sa nám páči, rozhodne by ,sme sa mali vyvarovať meškaniu. Keď sa stane že meškáte , kvôli niečomu, čo sa nedalo predvídať, alebo ste to vy nezavinili, namieste je, zavolať osobe , s ktorou máte stretnutie , čo sa stalo a koľko budete približne meškať, a poprosíte ju/ho  aby si zatiaľ niečo objednal/a , že vás to mrzí.

Ak na vás osoba odmietne čakať, tak sa spýtajte ,či by bolo možné dohodnúť náhradný termín. Keď nesúhlasí , nemáte čo banovať. Dochvíľnosť je výsadou kráľov a hovorí o vašej zodpovednosti za to , že vás niekto čaká.

 

  1. Neprísť vôbec a ani nedať vedieť že ste si to rozmysleli

Jedným z najťažších rozhodnutí je, oznámiť niekomu , s kým ste sa mali stretnúť, že vás rodičia nepusti a ste neplnoletá, takže oni rozhodujú za  vás. Ak ste dospelá/ý po uvážení sa rozhodnete na rande neprísť, je veľmi na mieste ospravedlniť sa a dať vedieť(nemusíte uvádzať dôvody). Nedať vedieť, a ani neprísť je vrcholom chrapúnstva a netaktnosti. Často si takýmto postojom , môžete zatvoriť dvere k stretnutiam/ prípadne láske. Vytvárate totiž o sebe dojem nespoľahlivosti a nečestnosti…

 

  1. Sústavne rozprávate len sám- monológ

U niektorých ľudí je problém , aby iných pustili k slovu poukazuje to na ich egoizmus a neschopnosť dať možnosť aj človeku , ktorý sa s vami stretol niečo povedať. Neustále upútavanie a sťahovanie pozornosti, len na vašu osobu je vrcholne trápne. Keď neumožníte druhej osobe prehovoriť a stále sa točíte len o tom , čo vy ste robili, dosiahli, pracovali a pod. nikdy to nebude dialóg . To ste sa ani nemuseli stretnúť, druhý človek si o vás vytvoril mienku a vy pomaly ani neviete ako sa volá. V tomto prípade  už žiadne iné stretnutie nebude.

 

  1. Nepoložili ste druhej osobe žiadnu otázku

Podobne ako v predchádzajúcom prípade , ak nepoložíte otázku ,a tým teda nepustíte druhú osobu k slovu, nikdy sa nič nedozviete, a z vášho prvého rande bude skôr posledné. Dávate najavo , že vás nič o osobe , ktorú ste pozvali nezaujíma , lebo ste sa nič neopýtali ,ani také konverzačné klišé – ako sa máš/máte? Nebuďte potom prekvapený , že osoba sa zdvihne pôjde akože na toaletu, a nebadane odíde preč. Vy zahľadený sami do seba ,to ani nezbadáte, že daná osoba odišla. Spamätáte sa možno po pol hodine, že nejako dlho nechodí, pôjdete možno k baru ,pri ktorom sú dvere na toaletu ,a pýtate sa obsluhy, či nevideli slečnu a popíšete ju. A keď zistíte, že danú slečnu videl odchádzať , a ešte na vašu hanbu zaplatila jedlo aj nápoje , čo si objednala a odišla preč. Možno sa zamyslíte, že ste asi neboli dobrým spoločníkom.

 

  1. Sústavné hranie sa s mobilom/inteligentnými hodinkami

Ak niekoho pozvete na stretnutie , je na mieste venovať sa danej osobe , zaujímať sa o jej život , zvyklosti , obľúbené jedlo a pod. Najviac nevhodné je nechať si zapnuté zvonenie, počas rande telefonovať/sms/ čet na sociálnych sieťach /fotiť sa na instagram a podobne. Prejavuje tým maximálnu neúctu a nezáujem o osobu , s ktorou ste sa stretli. Keď neviete vydržať bez hrania sa s mobilom ani hodinku, čo potom, keby ste sa k telefónu nedostali celý deň, potom by ste sa nadobro zbláznili. Stretnutie je na to , aby sa dve osoby spoznali aj na živo nielen o písaní príbehov a pod. A odložením /stíšením telefónu naopak prejavujete úctu a záujem o toho , s kým ste sa stretli, a môžete sa navzájom začať pomaly spoznávať.

 

  1. Zabudnutá peňaženka

Hneď od začiatku prvého rande je dobré si dohodnúť pravidlá čo sa týka platenia, vyhnete sa tým nedorozumeniu, či niekto niekoho pozval (platí všetko zjedené a vypité)/ idete na polovicu (bez rozdielu, kto koľko skonzumoval, vypil v akej sume)/ každý si platí sám( budú dva účty, prípadne rozpočítanie, čo kto jedol/pil, zaplatí iba to svoje ). Výhovorka , keď ste niekoho pozvali, že ste si zabudli peňaženku je na maximum prekuknuteľná a trápna. Ak by sa naozaj stalo, že ste si ju nedopatrením naozaj zabudli, je priam vhodné a žiaduce, aby ste sa  tou osobou stretli a peniaze jej vrátili prípadne dohodnite stretnutie , ktoré už naozaj zaplatíte vy.

 

  1. Nehovorte o svojich bývalých

Rozprávanie o bývalých frajeroch a úplne jedno , či pozitívne alebo negatívne, prípadne ste ostali priateľmi. Toto sú naozaj informácie patriace minulosti, ktoré nového potencionálneho partnera vôbec nezaujímajú, teraz nie sú tieto informácie nijako dôležité. Boli iba v takom prípade , ak by začal a bol vzťah vážny natoľko, že by ste sa šli sobášiť(bývať spolu a pod.), a vy by ste mali dieťa z predchádzajúceho vzťahu( aj keď ste neboli vydaté/ženatý), prípadne ho máte v striedavej starostlivosti(bolo vám zverené).

Nikdy za žiadnych okolností nahlas neporovnávajte minulého a súčasného partnera, je to veľmi zraňujúce a môže dôjsť k naštrbeniu toho novovznikajúceho vzťahu, kvôli nedôvere. Rovnako ak stalo , že príčinou rozchodu s bývalým partnerom , je teraz ten súčasný (dopustili ste nevery, podviedli ste).

Ak ste slobodná mamička, určite neberte dieťatko na prvé rande, lebo muži sa môžu zľaknúť z výchovy cudzieho dieťaťa. Určite si túto záležitosť nechajte na neskôr, potom môže dôjsť k zoznámeniu v známom prostredí pre dieťa aj s vaším novým partnerom. Nemusíte si vôbec sadnúť a dieťa nového partnera neprijme /alebo partner dieťa.

 

  1. Choroby a iné zdravotné záležitosti

Niektorí hovoria , že je dobré , hneď na začiatku sa priznať s chorobami a zdravotnými obmedzeniami, aby váš nový partner vedel na čom je od začiatku a nemôže vás neskôr prehlbujúcim sa vzťahom obviniť s toho , že ste ho oklamali alebo zavádzali. Lebo by mohlo nakoniec s toho vyplynúť, že dotyčný potencionálny partner si nedokáže predstaviť po svojom boku postihnutého /zdravotne znevýhodneného partnera , akýmkoľvek spôsobom (diéta, metabolické ochorenie, psychiatrická diagnóza, neplodnosť, prekonanie rakoviny, dedičné choroby a pod.)

Druhí hovoria, že je potrebné s takýmito intímnymi informáciami počkať aspoň do vtedy , kým sa na nich druhá strana neopýta, prípadne , keď sa už trochu poznáte. Hrozí otrasenie vášho vzťahu , ak to ustojíte našli ste spriaznenú dušu ak nie, tak musíte inam. Podľa toho si zvážte , či budete priamy hneď na začiatku aj za cenu, že ten človek odíde, alebo počkáte. Zavalenie veľkým množstvom informácii , tiež nie je dobré , a nemusia sa týkať iba zdravotného stavu…

 

  1. Sex

To je to posledné načo by ste mali myslieť na prvom rande ako dostať váš nový objav do postele a vyspať sa s ním. A pritom milovanie má byť o sebadarovaní partnerovi/partnerke v najväčšej dôvere a intímnosti. Ak už na prvom rande zlížete smotanu, už sa nebudete mať načo tešiť. Ten človek si môže pripadať zneužitý /podvedený/prostitút/ka(platí pre obe pohlavia).

Sexom na prvom rande ste síce vyskúšali , či by vám to klapalo aj v posteli, čo je síce dôležité , ale nie najdôležitejšie, tým je láska, porozumenie a vzájomná dôvera a blízkosť. Môžu po tejto situácii nastať dve až tri skutočnosti (1. Páčilo sa vám to obom- idete objavovať aj dušu, 2. Ste úplne znechutený/využitý /použitý ako vec bez lásky,3. Prestane byť ten človek tajomstvom, okradli ste ho o poklad, ktorý chcel dať manželovi /manželke- odkopnete ho ako použitú vec). Prípadne vznikne s toho náhodného nechráneného sexu – pohlavná choroba alebo dieťa.

 

  1. Spoločné bývanie a budúcnosť

Do nového vzťahu netreba ísť po hlave, najmä ak ste sa v tom predchádzajúcom sklamali, je potrebné si nechať čas na prežitie a vyplakanie bolesti /spamätanie sa po rozchode a až potom začať hľadať nový objekt vášho záujmu. Na prvom rande by som hneď neriešila budúcnosť, koľko chcete detí, kde bývať , či ste zdravý a pod. Na to príde čas keď sa budete už nejakú dobu poznať a začnete si dôverovať a váš vzťah bude rasť potom môže prísť k otázke spoločné bývanie, deti svadba a pod.

Nie je dobré a nasilu tlačiť vzťah do úrovne veľmi vysoko , kým nemáte vybudované základne piliere lásky a dôvery. Lebo zamilovanosť a ružové okuliare opadnú a vy zistíte , keď sa pozriete cez optiku lásky a dôvery , že toho človeka vôbec nepoznáte nič o ňom neviete, ale už chcete niekoho mať. To nie je správne , aby ste spolu chodili len preto , aby ste s niekým chodili, aby ste neboli sami. Prípadné tlačenie do hlbšieho vzťahu keď to niekto tak ešte necíti , je hazard s vyvíjajúcim sa vzťahom.

 

Vzťahy sú základom ľudskej existencie. Nie nadarmo sa hovorí ploďte sa a množte sa a naplňte Zem. Lebo základnou bunkou spoločnosti je rodina a v nej šťastné a spokojné deti.

Bc. Ľubica Bombalová